Zubní Kartáček

Představujeme Vám řadu přírodních zubních kartáčků CURANATURA. Na českém trhu jde o jedniční produkt, ve kterém jsme pro Vás dokonale skloubili nejlepší zdravotní vlastnosti zubního kartáčku spolu s ekologickou šetrností.

— CURANATURA HEALTH — měkké nylonové štětinky

Tento zubní kartáček je vyroben z tepelně ošetřeného bambusu pěstovaného trvale udržitelným způsobem. Jako jeden z mála kartáčků na trhu splňuje do tečky požadavky uložené Světovým Sympoziem orální hygieny. Štětinky jsou nejjemnější (soft) podle SOH, o tloušťce 0,15 mm a hustotou 50 štětin na otvor. Může být použita ik čištění citlivých zubů a dásní. Vyrobeny jsou z biologicky rozložitelných nylonových vláken s příměsí ricinového oleje a kartáček jako celek je bezezbytku ekologicky kompostovatelný. Neobsahuje příměsi ftalátů ani Bisfenolu A. Obal je vyroben z recyklovaného papíru.

— CURANATURA BAMBOO — extra měkké bambusové štětinky

Tento zubní kartáček je vyroben z bambusu. Rukojeť je z tepelně ošetřeného bambusu pěstovaného trvale udržitelným způsobem. Štětinky jsou vyrobeny z extra jemných (extra soft) obnovitelných biologicky rozložitelných přírodních vláken z bambusové celulózy o tloušťce 0,13 mm a hustotě 80 štětin na otvor. Díky její měkosti je vhodná pro zdravé čištění zubů a je obzvlášť doporučená pro čištění citlivých zubů a dásní. Kartáček jako celek je bezezbytku ekologicky kompostovatelný. Neobsahuje příměsi ftalátů ani Bisfenolu A. Obal je vyroben z recyklovaného papíru.

Dětsk kartáček — CURANATURA JUNIOR — extra jemné bambusové štětinky

Tento dětský zubní kartáček je vyroben z bambusu. Štětinky jsou měkké, do rovna zastřižené se zaoblenými konci, které důkladně vyčistí zoubky i dásně. Vyrobeny jsou z extra jemných (extra soft) biologicky rozložitelných obnovitelných přírodních vláken na bázi bambusové celulózy o tloušťce 0,13 mm a hustotou 80 štětin na otvor. Rukojeť je z tepelně ošetřeného bambusu pěstovaného trvale udržitelným způsobem a kartáček jako celek je bezezbytku ekologicky kompostovatelný. Náš výrobek je zdravá volba, neobsahuje příměsi ftalátů ani Bisfenolu A. Obal je vyroben z recyklovaného papíru.

— CURANATURA CARBON — měkké uhlíkové štětinky

Tento zubní kartáček používá přírodní štětinky na bázi uhlíkového vlákna, které vzniká speciální vysokoteplotní úpravou bambusu. Obsahují mikročástečky aktivního uhlí, které napomáhá přirozeně bělit zuby a dezinfikovat ústní dutinu. Používá měkké štětinky o tloušťce vlákna 0,15mm. pocitově jsou však jemnější než Curanatura HEALTH ve stejné jemnosti. Kartáček je sestaven podle požadavků Sympozia orální hygieny (SOH). Kartáček jako celek je bezezbytku ekologicky kompostovatelný. Neobsahuje příměsi ftalátů ani Bisfenolu A. Obal je z recyklovaného papíru.

Kartáčky CURANATURA byly vyvinuty s cílem vytvořit zdravotně ideální zubní kartáček pro její uživatele. Pyšní se mottem “Zdravý zubní kartáček!”. Toto tvrzení je o našich kartáčcích pravdivé hned z několika pohledů. Ukažme si proč:

— VÝBORNÉ ČISTICÍ VLASTNOSTI KARTÁČKU —
Zubní kartáčky CURANATURA jsou, jako jedny z nevele kartáčků na našem trhu, designovány podle přesných specifikací pro zdravotně co nejideálnější zubní kartáček, stanovených na Sympoziu dentální hygieny.

— PERFEKTNÉ ZLOŽENÍ KARTÁČKU–  
Výběr materiálů pro zubní kartáček CURANATURA podléhá přísným zdravotním kritériím. Všechny použité materiály (včetně obalu) jsou absolutně v souladu se zdravým životním stylem, neobsahují ŽÁDNÉ příměsi ani stopy nebezpečných chemických sloučenin – včetně FTALÁTŮ ani Bisfenolu A (celkem běžných v mnoha spotřebitelských produktech), ŽÁDNÁ BARVIVA a jsou 100% ekologicky nezávadné.

Rukojeť kartáčku je vyrobena z Vláken bambusové třtiny. Povrch je speciálně tepelně upraven. Použití tohoto materiálu má několik výhod:

— Bambus jako přirozeně nejrychleji rostoucí rostlina na planetě obsahuje látku zvanou bambusový-kun, která je přirozeně antibakteriální a antimikrobická. To znamená, že bambus má přirozenou ochranu proti škůdcům a plísním, a proto při jeho pěstování není potřeba používat ani pesticidy ani hnojiva. Tímto je vyloučena velká část nežádoucích chemických reziduí v konečném bambusovém produktu – rukojeti kartáčku CURANATURA.

— Povrchová úprava rukojeti zaručuje kromě atraktivního vzhledu a příjemného zacházení takzvanou karbonizaci povrchu, která rapidně prodlužuje životnost rukojeti a má za výsledek voděodolnost povrchu a tím pádem zabraňuje usazování nečistot a mikrobů.

Štětinky kartáčku CURANATURA jsou také voleny podle přísných zdravotních kritérií. Vyvinuty byly výhradně v měkkém provedení v rozsahu výslovně doporučeném profesionálním dentálním hygienikem. Materiál štětinek je buď nylon 4, nebo přírodní bambusová celulóza. V obou případech se jedná o 100% biologicky rozložitelný materiál.

— NYLON 4 byl zvolen jako zdravá volba, a zubní kartáček CURANATURA HEALTH s nylonovými štětinkami 100% odpovídá požadavkům Mezinárodního Sympozia dentální hygieny.

— VLÁKNA BAMBUSOVÉ CELULÓZY byly zvoleny jako zelená volba, a zubní kartáček CURANATURA BAMBOO tak splňuje požadavky na označení 100% přírodní produkt. Bambusová vlákna jsou výjimečně pružná a trvanlivá, což z nich činí ideální materiál pro štětinky zubního kartáčku – samozřejmě při zachování správných vlastností kartáčku – zjištěnými výzkumy kartáčků CURANATURA pod dohledem dentálního hygienika.

— VLÁKNA Z AKTIVNÍHO UHLÍ kombinují přírodní přednosti vláken z bambusové celulózy s nepopiratelnými benefity štětinek upravených přídavkem aktivního uhlí, které vzniklo speciální vysokoteplotní úpravou bambusu a dodává tak kartáčku houževnatost a vylep.

— OBAL —  

Aby naši práci nezdobila pouze překrásná slova, dáváme přednost smysluplným činům! U nás nenajdete lesklé poplastované „papírky“, ani barevné či plastové obaly, které zapomínají na ekologii.. přírodní zubní kartáčky Curanatura balíme do nelepených, ručně skládaných krabiček z poctivého recyklovaného papíru.

Kromě různých uznávaných certifikací mají naše kartáčky vlastní Dezinfekčný výrobní certifikát.