Porovnání Arborescens a Barbadensis (Vera)

Aloe Arborescens (červený květ) Aloe Barbadensis (žltý květ)Aloe Arborescens je jednou z přibližně dvou set odrůd rostliny Aloe a podle vědeckých studií má ze všech odrůd zdaleka nejúčinnější zdraví prospěšné vlastnosti. Přestože připomíná kaktus, patří do čeledi liliovitých, jako je česnek, cibule, chřest… av zimě vytváří majestátní červený květ.


Jeho síla je bezkonkurenční v tom, že poskytuje lidskému tělu kompletní spektrum fytonutrientů a nutraceutických vlastností potřebných k podpoře a posílení zdraví a eliminaci odpadních částic ve zdravém imunitním systému. Vaše tělo se přebuduje do zdravého stavu s pozoruhodně zlepšenými funkcemi.

Léčivé vlastnosti Aloe Vera Arborescens jsou známy již stovky let, ale byl to brazilský mnich Romano Zago, který je znovuobjevil a vylepšil o novou recepturu, čímž tuto zázračnou rostlinu přeměnil na silný detoxikační prostředek. Jednoduše ji ve správném poměru spojil s dalšími dvěma složkami: medem a 2% organickým fíkovým destilátem.


Aloe Arborescens není jen další druh rostliny Aloe. Nedávné studie provedené Institutem Palatinin Salzano, Benátky, Itálie dospěly k závěru, že Aloe Vera Arborescens je podstatně bohatší na léčivé látky ve srovnání s jinou, marketingově známější odrůdou: Aloe Vera (Barbadensis).

Aloe Barbadensis (Vera) má velké listy a žluté květy, které jsou nejčastěji používány v komerčních „Aloe Vera“ produktech – obrovskými společnostmi s podporou masivního marketingu. Tato odrůda však používá pouze dužinu listů rostliny, kvůli nadměrnému množství aloinu nacházejícímu se ve slupce, který dereguluje střeva, což způsobuje agresivní průjmy.

Aloe Arborescens s červeným květem má listy asi o polovinu menší než Aloe Vera Barbadensis (120-180g vs. 500-600g), takže je méně výnosná pro zdravé výživové doplňky, kosmetiku, prací prostředky, látky, matrace, uklidňující balzámy po holení a jiné odvětví, která používají pouze dužninu.
Aloe Vera Arborescens má však mnohem větší a lidskému tělu přirozenější koncentraci léčivých látek a tím pádem zdravotních přínosů, i proto, že využívá i slupku listů, která obsahuje velké množství zdravotně prospěčných živin, mimo jiné i Aloin v odborně doporučené dávce, důležité laxativum k odstranění zácpy.

Vědecké názory říkají jasně:

Dr. Aldo Facetti (viz Google):
“Pokud jde o léčivé vlastnosti vyplývající z mé analýzy, garantuji, že Barbadensis, nejpoužívanější v průmyslu pro největší množství gelu, má asi 25% účinné látky proti rakovině, zatímco Arborescens vlastní 70%.”

Palatiniho institut v Salzanu v Benátkách uvedl:
“Aloe Arborescens je o 200% bohatší na léčivé vlastnosti než Aloe Barbadensis.”

Dr. Raquel Teixeira – Centrum pro biotechnologii a jemnou chemii, Universidade Católica Portuguesa, Porto, Portugalsko, říká:
„Aloe Barbadensis, známá jako Aloe Vera, je možná rostlina s největším počtem produktů na trhu. Ve skutečnosti má tato rostlina mimořádné vlastnosti, ale ve srovnání s Aloe Arborescens ztrácí na kvalitě.
Aloe Arborescens představuje složky, které má Aloe Vera, ale ve vyšších koncentracích, díky čemuž je Aloe Arborescens rostlinou s vlastnostmi, které lze využít v průmyslu.
Několik studií prokázalo účinnost Aloe Arborescens při léčbě různých onemocnění, jako jsou: kožní onemocnění, léčba prostaty, vnitřní a vnější hojení ran (pooperační léčba), chronická bronchitida, rekonvalescence po chemoterapii, léčba jater (cirhóza jater) a při léčbě jaterní jater (cirhóza jater). typu.
Když uděláme analogii s trhem produktů založených na rostlině Aloe Vera (Barbadensis) v kosmetickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu, dospějeme k závěru, že Aloe Arborescens disponuje vlastnostmi slibovanými v těchto produktech, ale jejich výsledky jsou mnohem rychlejší a efektivnější. zdraví spotřebitelů.”


Pro potvrzení těchto tvrzení a ukázku velkého rozdílu v koncentraci účinných látek mezi Aloe Barbadensis (Vera) a Aloe Arborescens, předkládáme mineralogický rozbor:

Mineralogické složení mg/100 mlAloe Arborescens*Aloe Barbadensis (Vera)**
Vápník52240
Hořčík3414
Draslík35561
Sodík26251
Zinek0,780,02
Železo0,580,3
Mangán0,0980,03
Selén0,020,019
Bór7,436
Měď0,020,004
Bílkoviny7,3000,000
* vlastný laboratórní rozbor
**Rawe (1966)